HATAY GÜNLERİ 1-4 ŞUBAT 2024’TE

  • Eklenme Tarihi :30.09.2023 | 12:03
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

HATAY GÜNLERİ 1-4 ŞUBAT 2024’TE

Yeni İstanbul Havalimanı’nın yapımının ardından uçuşlara kapatılan Atatürk Havalimanı, Hatay Dernekler Federasyonu organizasyonu için yeniden açılıyor.

 

Hatay’da meydana gelen deprem felaketinin yaralarının sarılması amacıyla harekete geçen Hatay Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hüseyin Yılmazer’in girişimleri netice verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izniyle Atatürk Havalimanı Hatay Günleri’nin yapılması için tahsis edildi.

Geçtiğimiz günlerde Hatay’da AFAD Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Tanıtım Günleri’nin düzenlenmesi için kalan 8 günde firmaların işlerini yetiştiremeyeceğini belirterek Yılmazer’den tarihi ileriye almasını istemişti. Vali Mustafa Masatlı’nın isteği üzerine yeni bir çalışma başlatan Başkan Yılmazer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Atatürk Havalimanı’nı Hatay’a tahsis etmesinin ardından; 01-04 Şubat 2023 tarihleri için yeni gün aldı. Atatürk Havalimanı’nda Hatay Dernekler Federasyonu tarafından yapılacak olan Hatay Günleri’nin yeni tarihi 01-04 Şubat 2024 olarak belirlendi. 23 federasyonun çatı kuruluşu olan Hatay Dernekler Federasyonu organizasyonu ile düzenlenecek Hatay Günleri’nde hem katılımcı esnafa, hem de katılacak vatandaşlardan elde edilecek gelir ile enkaz kent Hatay’a destek olunması planlanıyor.