HANİ ELEKTRİK SAYACI BAĞLANMAYACAKTI! - Hatay Gazetesi

HANİ ELEKTRİK SAYACI BAĞLANMAYACAKTI!

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 08:07
  • Muhabir :MURAT MUTLU

HANİ ELEKTRİK SAYACI BAĞLANMAYACAKTI!

6 Şubat 2023 tarihinde Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen depremde işyerlerini ve işlerini kaybeden depremzedelerin yeniden ayağa kalkması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Deprem bölgesi olan yerlerde elektrik faturası ödenmeyecek!” sözünü hiçe sayan yetkililer Antakya’da esnaflara yönelik verilen  prefabrik çarşılarda elektrik aboneliği için sayaç bağlama çalışmalarına başladılar.

 

Meydana gelen deprem sonrasında Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için ilk olarak yerel esnafın kendi işyerlerini ve işlerini düzene koyarak ekonominin canlanması için depremzede esnaflara verilen prefabrik işyerlerine elektrik aboneliği için sayaç bağlama çalışmaları başladı. Hataylı depremzede esnaflara yönelik uygulanan elektrik sayaç bağlama çalışmaları sonrasında yetkililerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Deprem bölgesinde bulunan esnaflardan elektrik faturası alınmayacak!” sözlerine itimat etmedikleri görüldü.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Antakya’nın merkezinde bulunan prefabrik çarşı merkezine de elektrik sayacı bağlamak üzere gelen yetkilileri şikayet eden esnafların imdadına AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal devreye girerek sayaç bağlama işlemini iptal ettirmişti. Bazı çarşı merkezlerinde elektrik sayacı bağlama çalışmalarına başlanmasının ardından depremzede esnaflardan elektrik kullanım bedeli alınıp alınmayacağı ise merak konusu oldu.