DEPREMDE KENETLENDİK

  • Eklenme Tarihi :06.11.2023 | 15:35
  • Muhabir :Haber Merkezi

DEPREMDE KENETLENDİK

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ve beraberindeki heyet, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremin yaşandığı illeri kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, TÜRMOB Genel Sekreteri  Yahya Arıkan, TÜRMOB Denetleme Kurulu üyesi Ömer Faruk Tokgöz,  Ersin Gökgün, TÜRHAK  Başkanı Abdullah Korkmaz, İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel, Akdeniz Odaları Platformu ve Adana SMMM Odası Başkanı Güney Yılmaz ve TÜRMOB İdare Müdürü İbrahim Okçu’dan oluşan heyet, ziyaretleri kapsamında İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını da ziyaret ettiler.

SORUNLARI DİNLEDİLER

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından bölgede yaraların sarılması adına depremin ilk gününden itibaren meslek mensuplarına desteklerini esirgemeyen TÜRMOB yetkilileri, depremin meydana geldiği, Kahramanmaraş, Hatay ve diğer illeri kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.  Depremin vurduğu ve en çok hasarın meydana geldiği Antakya merkezi ziyaret ettikten sonra İskenderun’a geçen TÜRMOB heyeti, burada İskenderun Serbest muhasebeci Mali Müşavirler Odasında meslek mensupları  ile toplantıda bir araya gelerek, sorunlarını dinlediler.

KAYNAR TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İbrahim Kaynar, “Depremin ilk gününden itibaren yanımızda olan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen TÜRMOB yetkililerine teşekkür ediyoruz. Biz çok büyük ve güçlü bir aileyiz. Yüz yılın afetinin yaşandığı bölgemizde, teşkilat olarak  bu süreçte adeta kenetlendik. El birliği ile bu zorlu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Depremin ilk haftasında olmak üzeri sürekle Hatay’a gelen TÜRMOB yönetimine, bizleri ziyaret ederek, sorunlarımızı dinlemeleri ve bizlerin yanında olmaları gerçekten takdire şayandır. Bu süreçte bizlerin yanında olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BİZ ÇOK GÜÇLÜ BİR AİLEYİZ

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu ise, “TÜRMOB olarak, depremde hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Depremin yaşandığı illerdeki meslek mensuplarımızın maddi manevi sıkıntılarının çözümü noktasında elimizden gelen tüm imkânlarımızı seferber ettik. Çok zorlu bir süreç yaşandı. Depremin yaralarını hep birlikte saracağız ve unutturmayacağız. Her zaman gündemimizde Deprem olacak ve bu sorunların çözümü noktasında her zaman çaba sarf edeceğiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin yanınızdayız. Biz çok güçlü bir aileyiz” dedi.

TÜRMOB yetkilileri toplantıda söz alarak, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde son buldu.