ÇARŞI VATANDAŞIN İLGİSİNİ BEKLİYOR - Hatay Gazetesi

ÇARŞI VATANDAŞIN İLGİSİNİ BEKLİYOR

  • Eklenme Tarihi :13.05.2024 | 10:21
  • Muhabir :Haber Merkezi

ÇARŞI VATANDAŞIN İLGİSİNİ BEKLİYOR

Hatay’ın İskenderun ilçesinde depremde işyeri yıkılan depremzede esnaf için E91 Karayolu eski lunaparkın olduğu yerde yapılan ve 116 dükkünın faal olarak hizmet verdiği çarşı, vatandaşın ilgisini bekliyor.

 

Battı-çıktının servis yolu üzerinde E91 Karayolu transit geçin olması ve yeterince vatandaşlar tarafından bilinirliği olmadığı için eski lunaparkın yerinde kurulan çarşıda her türlü ihtiyaca cevap verecek dükkânların olmasına karşın esnaf vatandaşın ilgisizliğinden dert yanıyor. 6 Şubat depremi sonrasında iş yerleri yıkılan esnaflar kendilerine sahip çıkılması için vatandaşlara çağrıda bulundu. İskenderun Çarşı olarak adlandırılan yerde çok çeşitli ihtiyaca cevap veren işyeri olan esnaf adına açıklama yapan Çarşı Esnaf Başkanı Arif Keleş, “Burası depremzede esnaf için yapılan 116 iş yerinden oluşan bir çarşımız. Birçok vatandaşımız burayı bilmiyor. Bulunduğumuz konum itibariyle, burası işler bir çarşı algısı yaratılmadığı için şu ana kadar beklediğimiz ilgiyi göremedik. Buraya vatandaşlarımızı bekliyoruz. Esnaflarımız da satış yapmalı” diye konuştu.

SATIŞ YAPMASI GEREKİYOR

İskenderun Çarşıda hizmet veren esnaflar da kendilerinin de depremzede olduğunu hatırlatarak hep birlikte ayağa kalkmak ve normalleşmek için çarşıda alış-veriş, satış yapması gerektiğini söylediler.

İskenderun Çarşı, Sanayi Sitesi girişi eski lunapark olarak bilinen yerde hizmet verdiğini belirten esnaf ayrıca, kurulu çarşıda vatandaşların park sorunu olmadığını, çok rahatlıkla gelip gezerek alışveriş yapabileceklerini, aynı zamanda yatay tek katlı bir AVM konumunda olduklarını iletti.