AYDEĞER, BAŞKENT ANKARA MECLİSİ’NDE

  • Eklenme Tarihi :07.11.2023 | 11:43
  • Muhabir :Haber Merkezi

Başkent Ankara Meclisi‘nin 6. Olağan Genel Kurulu’nda Hatay Vakfı Başkanı da olan hayırsever isim İhsan Aydeğer yeniden yönetim kuruluna seçildi.

AYDEĞER, BAŞKENT ANKARA MECLİSİ’NDE

Genel Kurula; Başkent Ankara Meclisi Genel Başkanı Nevzat Ceylan, Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR)  Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Rizeliler Derneği Başkanı Abdurrahman Aksu, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, Ankara Eski Valisi Saffet Arıkan Bedük ile federasyon başkanları katıldı. Ankara’nın sorunlarına getirilen farklı bakış açıları ile yönetime yön gösteren meclise yeniden seçildiği için çok mutlu olduğunu kaydeden Aydeğer, Ankara’nın güzelleşmesi için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

 

“BİZ ANKARA’YI KUCAKLAYAN BİR TEŞKİLATIZ”

Başkent Ankara Meclisi’nin, Ankara’ya her daim sahip çıktığının altını çizen Başkent Ankara Meclisi yönetim kurlu üyesi İhsan Aydeğer, şunları söyledi: “Şu anda biz Ankara’yı kucaklayan bir teşkilatız. Ankara’mızda önemli işler yapıldığını ve yapmaya devam ettiğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Ve biz kongremizin altın altıncısını gerçekleştirdik. Her şeyimizle Başkent Ankara için mücadele ettiğimizden özellikle belirtmek istiyorum.

“DEMOKRASİ ÇIĞLIĞININ ATILDIĞI KENT HERKESİN EVİDİR”

Ankara’nın verilen mücadeleler ile değerli bir kent haline geldiğini dile getiren Aydeğer, “Bundan yüz yıl önce Samsun’dan başlayan o kutlu yürüyüş Erzurum’dan Sivas’tan Ankara’ya geldiği zaman Dikmen sırtlarında ölmeye geldik diyen irade sağına ve soluna bakmadı. Direk ölmeye geldik dedi. Dolayısıyla bu kent ondan dolayı büyük bir kenttir. Bu kent sağına ve soluna yukarı ve aşağı bakmadan idareler uğruna ölmeye geldik diyenleri kent olduğu için kenetlenmemiz gereken bir yer” diye konuştu.

Başkent Ankara Meclisi kurucularından Veli Sarıtoprak’a ve Dericizade Faruk Küçük’e Başkent Ankara Meclisi’nin her yıl sınırlı sayıda verdiği “Üstün Hizmet ve Başarı Ödülleri” takdim edildi.