ATSO, HATAY VALİLİĞİ VE HBB’DEN TALEPTE BULUNDU

  • Eklenme Tarihi :29.12.2022 | 13:41

ATSO, HATAY VALİLİĞİ VE  HBB’DEN TALEPTE BULUNDU

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, oda içerisinde bulunan Gıda ve Market Meslek Grupları tarafından alınan Gıda Toptancıları Sitesi’nin kurulmasıyla ilgili karara istinaden gerekli çalışmaların yapılması için Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden talebini resmi yazı ile dile getirdi.

 

Antakya’da dağınık halde faaliyet gösteren Gıda ve Market toptancılarının bir arada olması için ATSO 16’ncı ve 24’üncü Meslek Grubu tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, meslek gruplarının Gıda Toptancıları Sitesi’nin kurulmasıyla ilgili aldığı kararı Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne resmi bir yazı ile dile getirdi.

Hatay Valiliği ile HBB Genel Sekreterliği’ne ATSO tarafından gönderilen resmi yazının detayları hakkında bilgiler veren ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Odamız 16. (Gıda) ve 24.(Market) Meslek Komitelerimizin almış olduğu karara istinaden şehir merkezinde dağınık halde yer alan gıda toptancıları ve imalathaneleri modern, sağlıklı, çağdaş ve uygun ekonomik koşullar altında, esnafımıza ve halkımıza kaliteli hizmet sunmak dünya standartlarına uygun çalışma zemini hazırlamak maksadıyla Gıda Toptancıları Sitesi’ne ihtiyaç duyulmaktadır. Gıda Toptancılar Sitesi'nin kurulması, yer tahsisi yapılması, imar planında yer alması ve gerekli çalışmaların yapılması hususunda T.C Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne resmi yazılarımızı yazdık.” dedi. (MEHMET ÇAĞLAR)