2023 BELLEĞİMİZDEN SİLİNMEYECEK

  • Eklenme Tarihi :01.01.2024 | 10:58
  • Muhabir :Haber Merkezi

İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, Kahramanmaraş merkezli yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat depremlerin yıkıcı etkisinin yaşandığı Hatay’da 2023’ün belleklerde silinmeyecek bir yıl olarak geçtiğini söyledi

2023 BELLEĞİMİZDEN SİLİNMEYECEK

On bir ili kapsayan yüzyılın depreminde çok can kaybedildiğini hatırlatan Oda Başkanı Mustafa Çöloğlu “Yıllar içerisinde bu acıyla yaşamaya alışacağız ama yine de birçoğumuz için kolay olmayacak. 2023 yılı hakikaten çok zor geçti. Hayat devam ederken, bir taraftan esnaflarımızla ilgili burada elimizden geldiği kadar, yaraların sarılmasında çevremizdeki vatandaşlara şehrimizi terk etmemelerini, burada hayatlarını bir şekilde geçimlerini sağlayabilmek için elimizden gelen her şeyi yaptık, yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Deprem sonrası özellikle işyerleri yıkılan esnaf için konteyner çarşıların yapıldığını, barınmayla ilgili konteyner kentler oluşturulduğunu ifade eden Çöloğlu “Türkiye büyük bir ülke, vatandaşlarımız birbirine kenetlendi. Zor durumda kaldığımızda bu acımıza ortak oldular, birçok konuda bizlere destek verdiler. Bunun da daha da devam edeceğini düşünüyorum. İnşallah 2024 yılı yaralarımızı sardığımız, şehrimizi ayağa kaldırdığımız güzel bir yıl olur. Sağlıklı mutlu, huzurlu bir yıl diliyorum” diye konuştu.