HAYRETTİN OĞUR
ÖZLEMLER HEP AYNI

“Özlemler aynı” ama,günler,aylar,mevsimler,yıllar aynı değil.. Zaman,aynı zaman değil. Akıp giden hemen her şeyde bir gelişme,bir değişim yaşanırken,özlemler hep aynı yerde kalmaya devam ediyor. Aynı yerde,aynı duyguda,aynı güzellikte!. Bir o değişmedi. Bir de sevgi.. Zira,bunlar temel değerlerdir.

 

Hızla gelişen teknoloji bile bu değerleri unutturamadı. Bunun böyle olması insani hisler için,iyilik ve şefkat için gayet önemlidir. Beklenen her şeyde özlem vardır,hasret vardır. Bunun için hep en önde ve ilk anlarda bu duygular yer aldı. Yerine ikame edilebilecek hiçbir şey olmadı. Olmayacakta!. 

 

Yaşamın içinde bir çok öğe yenileniyor. Bu her alanda böyledir. Geçmiş dönemlerden,eski tarihlerden günümüze kadar uzanan sadece bu temel değerle oldu. Hayatın vazgeçilmez konularıdır bunlar. Aynı anda;doğaya,çevreye ve insanlığa da çok önemli katkıları oluyor hep. Doğal değerlerdir bunlar!.

 

Beklerken,özlerken,hatta yazarken bile bu güzellikler en başta kalıyor,kalacakta.. Güne başlarken,yazmaya başlarken aklımızda hep bu değerlerin olması gayet anlamlıdır. İnsanlığa en iyi yaklaşım da budur. “Sanat bunu yazar.sanatçı bunu yazar..” Yazıldığında daha bir anlamlı oluyor sanki. Yaşamadan önce yazmak,farklı bir duygudur.

 

Geçmişten,maziden bugüne;bugünden geleceğe,yarınlara akıp giden bu güzelim duygular mutluluğu da getirir. Bu değerlerin içinde mutlu olmak,mutluluk vermekte var. Bir birini tamamlarlar hep!. EN GÜZEL DEĞERLER SİZLERİN OLSUN!.

 


TARİH
22.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 401 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları