MUSTAFA ÖZKOCA
KAÇAK ÇALIŞAN SURİYELİLER NE ZAMAN VERGİ ÖDEYECEK

Suriye'deki iç savaştan kaçıp ülkemize gelen önceki adı sığınmacı diye bize lanse edilen sonrasında Ensar kardeşimiz olarak içimize yerleştirilen yaklaşık 4,5 milyon Suriyeli artık ev sahibi oldular.

Önceleri kendilerine verilen kişi bazında ki KIZILAY KARTLARI ile anlaşmalı marketlerde alışveriş yaptılar daha sonraları birçok Suriyeli vatandaşın işyeri açması ile hak etmedikleri paraları kendi aralarında çevirdiler.

Her mahallede, her sokakta, hemen hemen her meslekte mantar gibi türeyen Suriyelilere ait işyerleri denetimden uzak vergiden uzak oh ne rahat.

Kendi ülkesinde iş yerinde vergisini veya sağlık primini yatırmadığı  zaman muayene bile olamayan vatandaşlarımız Suriyelilerin hem işyeri açma larındaki hem de kendi memleketlerinde imiş gibi rahat tavır takınmalarına artık yeter diyor.

Özellikle gıda sektöründe kendi ilindeki vatandaşlardan fazla Suriyelilerin işyeri açması bu ülkede askerlik yapan vergi ödeyen gerekirse canını seve seve verip şehit olan Türk vatandaşlarını isyan ettirir duruma getirdi.

Gerek tabela vergisi gerekse işgaliye vergisi ödemeyen çoğu Kaçak çalışan denetimden uzak bu işyerlerinin neden denetlenmediğini doğrusu çok merak ediyoruz.

Her fırsatta biz Türk hükümetinin misafiriyiz deyip eski hasırı atanlar anlaşılan o ki buradan gitmeyecekler gibi.

Adeta Avrupa'nın mülteci çöplüğüne dönen güzelim Türkiye'de Suriyeli, Afganlı, Pakistanlı, birçok mülteci adı altında Türkiye'nin ve Türklerin demokratik yapısını bozmaya yönelik bu tür faaliyetlere fırsat verenlere artık dur demenin zamanı gelmiştir.

Vatandaşımız bir işyeri açarken karşısına binlerce türlü bürokratik engeller ve zorluklar çıkartılırken Suriyeliler bir tabela koyup ne vergi ödeyip ne denetimden geçmeden rahatça nasıl çalışabiliyorlar.

İnsanların gururuyla oynamayın, dışarıdan gelen mültecilere bizden daha fazla değer veriliyor ne yazık ki hastanelerde öncelik sırası onların üniversitelerde burslarda öncelik onların işyeri açarken Kredi destekleme verilmesi sırası onların biz kendi memleketimizde nasıl yaşayacağız.

Suriyelilerin ve kötü giden ekonomik bunalımın içinde boğulan Türk vatandaşı Suriyelilerin vurdumduymaz rahat tavırları karşısında ister istemez çileden çıkıyor.

Biz ırkçılık yapmıyoruz biz ümmetçilik yapmıyoruz madem bunlar vatandaş oldu madem bizimle eşit haklara sahipler bizler gibi,

VERGİ ÖDESİNLER

ASKERE GİTSİNLER

DENETİMDEN GEÇSİNLER

KİMSEYE AYRICALIK YOK BU BÖYLE BİLİNE.

ESEN KALIN....


TARİH
22.10.2021
OKUNMA
Bu Haber 173 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları