MEHMET ÇAĞLAR
Pandemi Yorgunluğunu atmak için ne yapmalıyız

Pandemi döneminde bedeninin yanında psikolojinde ciddi derecede etkilendi. 1 yıl boyunca yaşadığın stres zihnini oldukça yordu. Acaba Covid oldum mu olmadım mı diye düşünmenin yanında eve taşınan işe uyum sağlamaya, sosyal hayatını eve taşımaya ve buna adapte olmaya çalıştın. Sevdiklerin için korktun. Zaman zaman sıkışmış hissettin. Bütün dönem boyunca hissettiğin duygular, yaşadığın durum değişiklikleri ruhunu çok yordu. Baharın sıcak enerjisini hissetmeye başlamışken bu yorgunluktan nasıl kurtulabilirsin senin için yazdık.

Baharın sıcak enerjisini evine doldurman senin enerjinin değişmesine yardımcı olur Kışlık kıyafetleri hafif hafif kaldırmaya başlamak, sevdiğin müzikler eşliğinde güneşin verdiği enerjiyle yavaş yavaş temizlik yapmak, fazla eşyaları, kıyafetleri elden çıkarmak senin pozitif alana geçmeni sağlar. Çok uzun süredir içinde olduğun pandemi yorgunluğunu böyle ufak tefek yapacağın işlerle yenebilirsin.

Evinde görmekten sıkıldığın eşyaları çok uygun fiyatlarla yeni baştan yaratabilirsin. Ev dekorasyonunda yapacağın ufak değişimler evinin de senin de enerjini değiştirecek daha umutlu olmana yardımcı olacaktır.

Pandeminin en zorlu yanı sosyal hayatı tamamen kısıtlaması oldu. Arkadaşlarınla özgürce görüşemedin, ailene sıkıca sarılamadın ve bütün bunlar senin yorulmana belki ümidini yitirmene sebep oldu. Normalleşmenin başladığı bugünlerde açık alanlarda belki yakın bir arkadaşınla ya da ailenden biriyle rahat rahat nefes alarak yapacağın yürüyüşler 1 yıl boyunca yaşadığın stresi üzerinden atmana yardımcı olacaktır.

Pandeminin yorgunluğunu renklerle mi atacağım? Ne işe yarar? Diye düşünebilirsin ama renklerin insan psikolojisi üzerinde etkileri bilimsel olarak kanıtlandı. Evine, eşyalarını belki kıyafetlerine katacağın turuncu, canlı sarı, gökyüzü mavisi seni dinlendirmeye ve zihninin yorgunluğunu atmana yardımcı olur.


TARİH
22.04.2021
OKUNMA
Bu Haber 123 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Yazarın Diğer Yazıları