Başarılı üç operasyon daha

HATAY’da yapılan operasyonlarda 231 bin adet gümrük kaçağı makaron, 84 kilo 900 gram gümrük kaçağı Nargile Tütünü, 40 bin 50 adet gümrük kaçağı sigara kağıdı ve 10 kilogram gümrük kaçağı pipo tütünü ele geçirildi. Olaylarla ilgili biri yabancı uyruklu 3 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri Antakya’da iki, İskenderun’da bir başarılı operasyona daha imza attı. Kaçakçılık ve Orğanize Suçlarla Mücadele kapsamında Antakya’nın Haraparası Mahallesi’nde bulunan iki işyerine eş zamanlı operasyon düzenleyen KOM ekipleri eşlerlerinde yaptıkları aramada 45 kilo 800 gram gümrük kaçağı nargile tütünü ve 4 bin adet gümrük kaçağı makaron ele geçirdi. Olayla ilgili işyeri sahipleri Ö.E. ve yasancı uyruklu M.A gözaltına alındı.

İskenderun ilçesinde ise bir aracı durduran KOM Grup amirliği ekipleri arabada yaptıkları aramada 227 bin gümrük kaçağı makaron, 40 bin 50 adet gümrük kaçağı sigara kağıdı ve 10 kilogram gümrük kaçağı pipo tütünü ele geçirildi. Olayla ilgili M.Z.O. isimli şahıs gözaltına alındı. (ZEKARİYE TOMA)

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 06.05.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 252 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler