BİR ÖDÜLDE VAKIFLIYA

şehir ödülleri türkiye 2020 yarışmasında, “yılın köyü” ödülü Vakıflı’ya verildi.

Yaşayan Şehirler Platformu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, “Şehir Ödülleri Türkiye” proje yarışmasının ödül töreni Ardahan’da gerçekleştirildi. Ardahan Valiliği'nin ev sahipliğinde, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Ardahan Üniversitesi, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Çıldır Kaymakamlığı ve Çıldır Belediyesi'nin destekleriyle yapılan yarışmada Samandağ’ın Vakıflı mahallesine yılın köyü ödülü verildi.

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Aşık Şenlik Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020 Ödül Töreni”ne, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda kurum, kuruluş ve STK temsilcisi katıldı. 

Şehir paydaşlarının 2020 yılında hayata aldığı proje ve uygulamaların; akademisyen, bürokrat, sanatçı ve gazetecilerden oluşan 25 kişilik bağımsız jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi sonucu belirlenen ödüller, bu sene üç farklı kategoride sahiplerine takdim edildi.

Şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacıyla düzenlenen “Şehir Ödülleri Türkiye 2020” Yarışmasında; Hatay ili Samandağ ilçesi Vakıflı Köyü”ndeki DOĞAKA desteklerimizden “Vakıflı Köyü Tarihi Vakıf Evi Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi” Projesi, Vakıflıköy Müzesi” Projesi ve yöresel lezzetlerin tanıtıldığı “Orada Bir Köy Var Uzakta; O Köy Bizim Köyümüzdür: DOĞAKA Vakıflı’yı Destekler” başvurusuyla DOĞAKA “Yılın Köyü: Vakıflı Köyü (Mahallesi)” Ödülüne layık görüldü. (Haber Merkezi)

 

 

 


HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26.02.2021 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 130 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler