MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

Sosyal sorumluluk projelerinde de her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Medeniyetler Korosu’nun düzenlediği “Kök Hücre ve Kan Bağışı’nın Yanında Organ Bağışı”  Etkinliği yoğun katılım ile gerçekleşti.

Antakya Medeniyetler Evinde gerçekleşen etkinliğe Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat öncülüğünde koro üyelerinin tamamı ve çok sayıda gönüllü vatandaşımız katıldı. Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin alanında deneyimli doktor ve personellerinin görev yaptığı etkinlikte beklenenin üzerinde gerçekleşen Kök hücre ve kan bağışı gerçekleşirken organ bağışına da yoğun katılımın olması, Medeniyetler Korosu’nun önemli konularda farkındalık yaratması takdir topladı.

KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI, HERKESİN İHTİYACI OLABİLECEK BİR KONUDUR

Beklediklerinin üzerinde bir katılım ile Kök hücre ve kan ve  organ bağışı etkinliğini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamasında, “Bizler bugün Medeniyetler Korosu ve yanımızda getirdiğimiz misafirlerimiz ile birlikte hem kök hücre, hem de  kan bağışında bulunduk. Bunun yanında toplumsal duyarlılıkları ile her daim farklarını ortaya koymayı başaran arkadaşlarımız bir diğer önemli husus organ bağışı konusunda da hassasiyetlerini bir kez daha gözler önüne sermişlerdir. Kök hücre kan ve organ bağışı  herkesin ihtiyacı olabilecek bir konu. Bugün ülkemizi tehdit eden terör unsurlarına karşı  Afrin’de kahramanca görevini icra eden Mehmetçiklerimize veya Dünya’nın herhangi bir yerinde bir çocuğa ihtiyaç olabilir. Her daim mazlumun ve ihtiyacı olanların yanında olan bir ülkenin evlatları olarak Barış ve kardeşlik şehri Antakya’dan bize yakışır biçimde ihtiyacı olan herkes için imza attığımız ve farkındalık yaratacağımızı düşündüğümüz etkinliğimizde faydalı olacağımızı umut ediyoruz. Koromuzun üyesi olmasının yanında sağlık personeli olan Meltem Bingöl Altunay kardeşimize böylesine faydalı bir etkinliği gerçekleştirmemiz için bize öncülük ettiğinden dolayı şükranlarımızı sunuyor,Özverili çalışmalarından dolayı Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sinan Atmaca ve ekip arkadaşları ile etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.”dedi. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 183 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

ÜZÜMDALI MEZBAHANESİ AÇILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından hayata geçirilen ‘A  [Devamı]

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

KADINLAR TÜRKİYE KUPASI HEYECANI BAŞLIYOR

Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde 27 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında 11 Nisan Sp  [Devamı]

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ AKŞAM SAAT 20’DE

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Hatay’ın sosyal ve kültüre  [Devamı]

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

ŞAHİN’DEN KADINLARA YÖNELİK KANUN TEKLİFİ

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, sigortalı kadın vatandaşların doğumdan önc  [Devamı]

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

ANTAKYALI DOKTORUN BAŞARISI!

Uzun yıllar Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi (ZİREM) Vakfı’nın başka  [Devamı]

Resim Galerisi