ATB'DE SERTİFİKA HEYECANI YAŞANDI

Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Rotary Kulübü işbirliğiyle ile 25 Kasım 2017 günü başlayan ve 10 hafta boyunca Cumartesi günleri ev sahipliğini üstlendiğimiz “Tülin Erduran’ın Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitim Seminerleri”nin Sertfika Törenini gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri; "Günümüzde iletişim, bir paylaşım süreci olarak kabul edilmekte ve git gide insan hayatının her alanını kapsamaktadır. Bilgi üreten, anlamlandıran, bilgi aktaran insanoğlunun; özellikle sözel iletişim becerileri arasında en doğal olanı, düşüncelerini dile getirdiği ilk beceri, yani konuşma becerisidir. Kuşkusuz yazma ve okuma becerilerini de edinince dünyasının birdenbire genişlediğini, bilgilendikçe sürekli büyüdüğünü keşfeder. 

Duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki kişi veya kişilere doğru ve güzel ve etkili bir şekilde anlatabilmek hem yetenek, hem bilgi, hem de beceri işidir. Bu nedenle doğru ve güzel konuşabilmek için eğitim almak ve sürekli kendini yenilemek günümüzün kaçınılmaz çabaları arasındadır. 

Antakya Ticaret Borsası olarak, toplumun her kesimine açık olan böyle bir eğitimin verimli geçmesinden ve son derece önemli bir ihtiyacı karşılamasından mutluluk duymaktayız Bugün ulaştığımız sonuç, böyle bir sivil toplum kuruluşuyla işbirliği yapma kararımızın ne ölçüde isabetli olduğunu doğrulamaktadır. 

Kurumum adına, bu kaliteli eğitimi tamamlayarak belge almaya hak kazandığınız için sizleri tebrik ediyorum. Sevgili katılımcıların burada aldıkları diksiyon bilgilerini günlük hayatları da dahil her ortamda kullanmalarını diliyor, kazanmış oldukları bilgilerle çevrelerine örnek olacaklarını ümit ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

Unutmayınız ki, başarılı insanlar kendilerini en güzel şekilde yazılı ve sözlü ifade edebilenlerdir. Güzel konuşmanız, yazılarınız, özetle iletişimdeki etkinliğiniz sizin kimliğinizin ve yeterliliğinizin göstergesi olacaktır. 

Antakya Ticaret Borsası olarak, toplumun her kesimine açık olan böyle bir eğitimin verimli geçmesinden ve önemli bir ihtiyacı karşılamasından mutluluk duymaktayız. Bu tür sosyal içerikli projeleri destekleyerek sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapmaya her zaman hazırız. 

Bu vesileyle Katılım Belge Töreninde birlikte olduğumuz başta Antakya Rotary Kulubü Başkanı Prof. Dr. Mona Gazel olmak üzere değerli konuklara ve şehrimizde her yıl büyük fedakarlıkla Türkçe Diksiyon Eğitim Seminerleri düzenleyen, özellikle Antakya’da yıllardır gönüllü olarak gerçekleştirdiği birbirinden önemli toplumsal hizmetlerini takdirle karşıladığımız değerli Öğretim Görevlisi Tülin Erduran’a, ayrıca bu güzel projede emeği geçen kurumumuz çalışanlarına şahsım ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına teşekkür ediyor, katılımcılara başarılarının devamı dileklerimle hepinize saygılarımı sunuyorum. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 481 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HATODER’İN AB PROJESİ DENETLENDİ

HATODER’İN AB PROJESİ DENETLENDİ

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği’nin Avrupa Birliği  [Devamı]

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

VALİ DOĞAN PAYASLI MUHTARLARI DİNLEDİ

Hatay’ın Payas İlçesi’ne bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya ge  [Devamı]

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

SU KUYUSUNDA MODERNİZASYON YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürl  [Devamı]

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

DEFNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde   [Devamı]

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

MEDENİYETLER KOROSU’NDAN ETKİNLİK

Sosyal sorumluluk projelerinde de her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Med  [Devamı]

Resim Galerisi