ATB'DE SERTİFİKA HEYECANI YAŞANDI

Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Rotary Kulübü işbirliğiyle ile 25 Kasım 2017 günü başlayan ve 10 hafta boyunca Cumartesi günleri ev sahipliğini üstlendiğimiz “Tülin Erduran’ın Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitim Seminerleri”nin Sertfika Törenini gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri; "Günümüzde iletişim, bir paylaşım süreci olarak kabul edilmekte ve git gide insan hayatının her alanını kapsamaktadır. Bilgi üreten, anlamlandıran, bilgi aktaran insanoğlunun; özellikle sözel iletişim becerileri arasında en doğal olanı, düşüncelerini dile getirdiği ilk beceri, yani konuşma becerisidir. Kuşkusuz yazma ve okuma becerilerini de edinince dünyasının birdenbire genişlediğini, bilgilendikçe sürekli büyüdüğünü keşfeder. 

Duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki kişi veya kişilere doğru ve güzel ve etkili bir şekilde anlatabilmek hem yetenek, hem bilgi, hem de beceri işidir. Bu nedenle doğru ve güzel konuşabilmek için eğitim almak ve sürekli kendini yenilemek günümüzün kaçınılmaz çabaları arasındadır. 

Antakya Ticaret Borsası olarak, toplumun her kesimine açık olan böyle bir eğitimin verimli geçmesinden ve son derece önemli bir ihtiyacı karşılamasından mutluluk duymaktayız Bugün ulaştığımız sonuç, böyle bir sivil toplum kuruluşuyla işbirliği yapma kararımızın ne ölçüde isabetli olduğunu doğrulamaktadır. 

Kurumum adına, bu kaliteli eğitimi tamamlayarak belge almaya hak kazandığınız için sizleri tebrik ediyorum. Sevgili katılımcıların burada aldıkları diksiyon bilgilerini günlük hayatları da dahil her ortamda kullanmalarını diliyor, kazanmış oldukları bilgilerle çevrelerine örnek olacaklarını ümit ediyor, bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

Unutmayınız ki, başarılı insanlar kendilerini en güzel şekilde yazılı ve sözlü ifade edebilenlerdir. Güzel konuşmanız, yazılarınız, özetle iletişimdeki etkinliğiniz sizin kimliğinizin ve yeterliliğinizin göstergesi olacaktır. 

Antakya Ticaret Borsası olarak, toplumun her kesimine açık olan böyle bir eğitimin verimli geçmesinden ve önemli bir ihtiyacı karşılamasından mutluluk duymaktayız. Bu tür sosyal içerikli projeleri destekleyerek sivil toplum kuruluşlarına ev sahipliği yapmaya her zaman hazırız. 

Bu vesileyle Katılım Belge Töreninde birlikte olduğumuz başta Antakya Rotary Kulubü Başkanı Prof. Dr. Mona Gazel olmak üzere değerli konuklara ve şehrimizde her yıl büyük fedakarlıkla Türkçe Diksiyon Eğitim Seminerleri düzenleyen, özellikle Antakya’da yıllardır gönüllü olarak gerçekleştirdiği birbirinden önemli toplumsal hizmetlerini takdirle karşıladığımız değerli Öğretim Görevlisi Tülin Erduran’a, ayrıca bu güzel projede emeği geçen kurumumuz çalışanlarına şahsım ve Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi adına teşekkür ediyor, katılımcılara başarılarının devamı dileklerimle hepinize saygılarımı sunuyorum. (Haber Merkezi)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 438 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
HASİAD BAŞKANI ALKAN'DAN DEĞERLENDİRME

HASİAD BAŞKANI ALKAN'DAN DEĞERLENDİRME

HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, Türkiye'de yaşanan dövizlerin artmas  [Devamı]

BAŞKAN SAVAŞ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ku  [Devamı]

REKTÖR KAYA'DAN BAYRAM MESAJI

REKTÖR KAYA'DAN BAYRAM MESAJI

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj ya  [Devamı]

GÖKHAN KARADENİZ HATAYSPOR’DA

GÖKHAN KARADENİZ HATAYSPOR’DA

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Hatayspor Kulübü, ge&c  [Devamı]

EKİN KOLEJİ, ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARADA

EKİN KOLEJİ, ÖĞRETMENLERİYLE BİR ARADA

Hatay’da eğitim ve öğretim alanında adından başarılarla söz ettirer  [Devamı]

Resim Galerisi