HATSU Heyeti'nden inceleme


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) heyeti, Erzin ilçesinde yapımına hızla devam edilen Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HATSU Daire Başkanları ve şube müdürleri, Erzin Atıksu Arıtma Tesisi’nde yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek, kendilerine eşlik eden yetkili ve teknik personelden çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

HATSU heyeti, yapı denetimi Etüd ve Plan Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan dev projede atıksuların toplanacağı yataklardan idare binasına kadar birçok noktayı inceleyerek, tesiste çalışmalarını sürdüren personele kolaylıklar diledi.

Maliyeti İller Bankası’ndan temin edilen 7 milyon 917 bin 763 TL’LİK kredi ile yapılan tesisin Erzin’in çevre ve halk sağlığına yönelik yapılmış en büyün yatırımlarından biri olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Çaparali, yapılan tesis sayesinde hem bugüne hem de geleceğe kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sunma olanağı sağlayacaklarını ifade etti.

Projenin ana hedefine yönelik bilgiler aktaran Çaparali, doğamızı gelecek nesile tertemiz şekilde aktarmanın yanı sıra evsel atıksuların sistemli şekilde toplanmasını ve arıtılmasını hedeflediklerini vurgulayarak, dev projenin hayata geçirilmesi ile günde 5 bin 760 metreküp atık su arıtımının sağlanacağının altını çizdi.

Uzun Havalandırmalı Aktif Çamur Prensibi’ne göre dizayn edilen tesiste evsel atık suyun, Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun arıtımının sağlanacağına dikkat çeken Çaparali, arıtılan atıksuyun yaklaşık yüzde 90 giderim verimi ile Erzin Deresi’ne deşarjının sağlanacağını belirtti.

Genel Müdür Çaparali, Erzin’deki inceleme çalışmalarının ardından Erzin HATSU İlçe Hizmet Binası’na geçerek personellerle bir araya geldi ve işlem yapan vatandaşlarla da sohbet etti.
 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 94 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
Facebookta Paylaş Tweetle
Benzer Haberler

Son Eklenen Haberler
Cemiyet evi nasıl devredildi?

Cemiyet evi nasıl devredildi?

Dönemin Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz tarafından Hatay Gazeteciler Cemiyeti&rsqu  [Devamı]

Battı Çıktı Projesinde Olumlu Sonuç

Battı Çıktı Projesinde Olumlu Sonuç


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Sa  [Devamı]

Vali Ata  Brifing Aldı

Vali Ata Brifing Aldı


Hatay Valisi Erdal Ata Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge M&uum  [Devamı]

 Vali Ata Şehit Yakınları ve Gazileri Ağırladı

Vali Ata Şehit Yakınları ve Gazileri Ağırladı

Hatay Valisi  Erdal Ata, ilimiz Dörtyol ilçesinden randevu talep eden ş  [Devamı]

Başkan Savaş’ın Regaip Kandili Mesajı

Başkan Savaş’ın Regaip Kandili Mesajı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Reg  [Devamı]

Resim Galerisi